Aktualności

[title]

Palił w piecu odpaday komunalne z tworzyw sztucznych

Data publikacji: 
21/03/2019

Straż Miejska w Zgierzu prowadząc rutynowe kontrole nieruchomości pod kątem spalania odpadów oraz paliw których stosowanie jest zabronione, po raz kolejny w dniu 19 marca 2019 r. ok. godz. 20:30 ujawniła przypadek wypalania w piecu odpadów komunalnych. Mieszkaniec jednego z domów wielorodzinnych na terenie dzielnicy Stare Miasto palił w piecu tworzywa sztuczne, zawierające toksyczne substancje.


 


[title]

Składowisko elektroodpadów zostało zlikwidowane

Data publikacji: 
20/03/2019

W dniu 21 lutego 2019 r. do Straży Miejskiej w Zgierzu wpłynęło zgłoszenie dotyczące nielegalnego składowiska elektroodpadów znajdującego się na terenie dzielnicy Proboszczewice - Lućmierz w Zgierzu. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili sprawcę składowania odpadów, który ukarany został mandatem karnym i zobowiązany do jego usunięcia. W dniu 19 marca 2019 r. funkcjonariusze potwierdzili, że składowisko elektroodpadów zostało usunięte.  


 


[title]

Palił w piecu kawałkami laminowanych płyt meblowych

Data publikacji: 
19/03/2019

Straż Miejska w Zgierzu prowadząc rutynowe kontrole nieruchomości pod kątem spalania odpadów oraz paliw których stosowanie jest zabronione, po raz kolejny w dniu 18 marca 2019 r. ok. godz. 14:20 ujawniła przypadek wypalania w piecu odpadów. Mieszkaniec jednego z domów wielorodzinnych na terenie dzielnicy Nowe Miasto palił w piecu kawałkami laminowanych płyt meblowych zawierających toksyczne substancje.


 


[title]

Konferencja w Aleksandrowie Łódzkim dotycząca zwierząt bezdomnych

Data publikacji: 
18/03/2019

W dniu 14 marca 2019 r. w Aleksandrowie Łódzkim odbyła się ogólnopolska konferencja poświęcona skutecznym sposobom zmniejszania ilości zwierząt bezdomnych w gminach oraz współpracy służb w zakresie ochrony zwierząt i przeciwdziałania znęcania się nad zwierzętami. Podczas konferencji mieliśmy okazję zaprezentować realizowane przez nas zadania i przykładową współpracę Straży Miejskiej w Zgierzu z Gminą Miasto Zgierz.


 


[title]

Zatrzymano cztery osoby nieletnie dewastujące ławkę w Parku Miejskim

Data publikacji: 
15/03/2019

W dniu 12 marca 2019 r. ok. godz. 16:38 operatorka Centrum Monitoringu Wizyjnego Miasta Zgierza zauważyła grupę czterech młodych osób skaczących po ławce parkowej, w skutek czego doszło do jej uszkodzenia. Na miejsce skierowany został wspólny patrol KPP w Zgierzu i Straży Miejskiej w Zgierzu, który zatrzymał czterech nieletnich w wieku od 11 do 16 lat. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Zgierzu.