Aktualności

[title]

Zabezpieczaliśmy "Defiladę Patriotyczną" ulicami miasta Zgierza

Data publikacji: 
07/05/2019

W dniu 02 maja 2019 r. funkcjonariusze Straży Miejskiej w Zgierzu zabezpieczali przemarsz „Defilady Patriotycznej” z biało-czerwoną flagą ulicami miasta Zgierza, której organizatorem była Komenda Hufca ZHP w Zgierzu. A tak „Defilada Patriotyczna” zarejestrowana została przez „oko kamery” Centrum Monitoringu Wizyjnego Miasta Zgierza.


 


[title]

Zabezpieczaliśmy rajd rowerowy

Data publikacji: 
06/05/2019

W dniu 01 maja 2019 r. funkcjonariusze Straży Miejskiej w Zgierzu zabezpieczali rajd rowerowy organizowany przez Radę Osiedla Podleśna w Zgierzu. Piętnastokilometrową trasę rajdu funkcjonariusze zabezpieczali oczywiście na rowerach pilnując bezpieczeństwa uczestników.


 


[title]

Nielegalne składowisko odpadów przy ul. Energetyków zlikwidowane

Data publikacji: 
26/04/2019

W dniu 02 kwietnia 2019 r. ok. godz. 14:15 funkcjonariusze Straży Miejskiej w Zgierzu ujawnili nielegalne składowisko odpadów przy ul. Energetyków w Zgierzu, zawierające dwa kontenery odpadów komunalnych i poremontowych. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli materiał dowodowy mogący świadczyć o miejscu ich pochodzenia. W wyniku przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego ustalono sprawcę ich wyrzucenia, który ukarany został wysokimi grzywnami w postępowaniu mandatowym oraz uporządkował teren z odpadów.


 


[title]

Kolejne wraki pojazdów samochodowych zostały usunięte z ulic naszego miasta

Data publikacji: 
25/04/2019

W dniu 25 kwietnia 2019 r. z ulic miasta Zgierza usunięte zostały przez Straż Miejską w Zgierzu kolejne "wraki" pojazdów samochodowych, porzucone przez ich właścicieli z zamiarem wyzbycia się własności oraz które dodatkowo mogły stwarzać zagrożenie dla osób trzecich. W roku 2018 Straż Miejska w Zgierzu przyjęła 93 interwencje dotyczące znajdujących się na terenie miasta pojazdów samochodowych zużytych lub nienadających się do użytkowania, z których 6 zostało odholowanych.


 


[title]

Wypalał bioodpady razem z tworzywami sztucznymi i tekstyliami

Data publikacji: 
12/04/2019

W dniu 09 kwietnia 2019 r. ok. godz. 12:00 do Straży Miejskiej w Zgierzu wpłynęło zgłoszenie dotyczące dużego zadymienia w rejonie ul. Klonowej w Zgierzu. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili wypalanie bioodpadów z tworzywami sztucznymi i tekstyliami na terenie jednej z posesji przy tej ulicy. Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Zgierzu.